در یکی از كتابهای مقدس مسیحیان (یوحنا) ذکر شده‌ : «كه‌ نیروها (نظامی) در دشت‌ مگیدو جمع‌ شده‌ و از این‌ منطقه‌ هموار و وسیع‌ به‌ عنوان‌ پهنه‌ای‌ جهت‌ آماده‌ شدن‌ برای‌ حمله‌ بزرگ‌ استفاده‌ می‌كنند.»
از مطلب بالا چنین برداشت می شود كه نیروهای خیر و شر در این مکان (آرماگدون)1 باهم رو در رو خواهند شد و در این مکان است که درگیری اتفاق خواهد افتاد .
 در عقاید صهیونیسم مسیحی این عقیده رایج است كه هر ملتی علیه یهود باشد دشمن خداست و نیروهای شر آرماگدون را تشكیل خواهند داد.
ولی می توان بطلان این عقیده را به راحتی با ذکر چند نمونه آشکار ساخت:
-1 قوم یهود در زمان خود حضرت موسی (علیه السلام) نیز همواره با بهانه گیریهای متعدد از اطاعت خداوند منحرف می َشدند و در قرآن كریم به كرات به این موضوع اشاره شده است.
-2اولین كسانی كه رو در روی حضرت عیسی (علیه السلام) ایستادندقوم یهود بودند اگر چه می دانستند این پیامبر ظهور خواهد كرد.
-3 اگر چه در كتاب مقدس به ظهور خاتم الانبیا(صلی الله علیه و آله) اشاره شده بودولی با ظهور ایشان ایمان نیاوردندچرا كه انتظار داشتند آخرین پیامبر از یهود باشدوهمچون زمان حضرت موسی (علیه السلام)آنقدر عهد شكنی كردند كه منجر به جنگهای همچون غزوه بنی نضیر2، خیبر 3شدند.
با توجه به مطالب فوق آشكار است چه كسی دشمن خداست. آیا خدا امر نكرد كه از مسیح (علیه السلام) پیروی كنند؟ آیا خدا دستور نداد از محمد رسول الله (صلی الله علیه وآله) اطاعت كنند؟
واضح است كه این قوم دشمن خداست و روزی خواهد رسید كه در مقابل منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و حضرت مسیح (علیه السلام) خواهند ایستاد همچنانكه قبلا ایستادند.
پاورقی:

1.كلمه‌ آرماگدون‌ از كلمه‌ «مگیدو» (مجدّو) كه‌ شهر مهمی‌ در فلسطین‌ قدیم‌ بود ریشه‌ گرفته‌ است‌. بسیاری‌ از محققان‌ فكر می‌كنند كه‌ آرماگدون‌ از «هرمجدون‌» به‌ معنی‌ «تپه‌ مجدّو» گرفته‌ شده‌ باشد. این‌ ناحیه‌ تاریخی‌ غنی‌ دارد. حفاری‌های‌ انجام‌ شده‌، بیست‌ دوره‌ اشغال‌، از تاریخ‌ چهار هزار سال‌ قبل‌ از میلاد تا چهار صد و پنجاه‌ سال‌ قبل‌ از میلاد مسیح‌ (علیه السلام‌) را نشان‌ می‌دهد. «مجدّو» در 18 مایلی‌ «بندر حیفا» در اسراییل‌ شمالی‌ و 55 مایلی‌ شمال‌ بیت‌ المقدس‌ واقع‌ است‌
2.«غزوه بنی نضیر» در روز بیست و دوم ماه ربیع الاول سال چهارم هجری اتفاق افتاد. در این غزوه پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله) پس از آگاهی از قصد خیانت یهودیان، آن‌ها را محاصره و سپس از مدینه تبعید نمود.
3.وادی‌ خیبر جلگه وسیع حاصلخیزی در شمال مدینه، به فاصله سی‌و دو فرسنگی آن است که پیش از بعثت پیامبر، ملت یهود دژهای هفتگانه محكمی در آن ساخته بودند، آمار جمعیت آنها بالغ بر بیست هزار بود.
پیمان شکنی یهود خیبر در جنگ احزاب، و نیز دعوت از سلاطین ممالک علیه اسلام، پیامبر را بر آن داشت كه این كانون خطر را برچیند.
  لذا در سال هفتم هجری فرمان داد كه مسلمانان برای تسخیر آخرین مراكز یهود آماده شوند.

طبقه بندی: برداشت های غلط،  موعود گرایی غربی،  فتنه های آخر الزمان، 
برچسب ها: حمله بزرگ، دشمن خدا، آرماگدون، صهیونیسم مسیحی، عهد شکنی، منجی بشریت، یهود دشمن خدا، خیانت، بعثت پیامبر، نیروهای خیر و شر، انحراف، عکس امام نقی علیه‌السلام، تمثال امام نقی علیه‌السلام، کاریکاتور، امام دهم شیعیان، امام نقی علیه‌السلام، دانلود آهنگ نقی، تمثال امام نقی، متن ترانه شاهین نجفی نقی، امام نقی، نقی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 آذر 1390 توسط حسن گندمکار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات