برای آماده و زمینه سازی ظهور و گسترش فرهنگ مهدویت و جلو گیری از انحراف و... وظیفه همه مسلمانان است که در زمینه فرهنگی در عرصه مهدویت  فعالیت کنند.
هر دستگاهی در جامعه باید در جهت ترویج فرهنگ درست انتظار تلاش کند و یکی از این دستگاه ها و ابزارها که اتفاقا در تمام دنیا بخصوص در کشورهای غربی برای تهاجم و هجوم نرم به فرهنگ های دیگر استفاده می شود سینما است.
بله آیا سینمای کشور ما توانسته است در بعد صحیح فرهنگ مهدویت و جنگ نرم کاری انجام دهد به نظر می رسد پاسخ این سوال در حال حاضر منفی است .چرا که سینمایی که از نظر مردم قابل پذیرش نیست و مردم آن را به فرهنگ و ریشه های فکری و دینی خود نزدیک نمی دانند قطعا نمی تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای دفاع نرم استفاده شود.
 متأسفانه سینمای امروز ما در حال حاضر نمی تواند به عنوان ابزاری قدر تمند برای دفاع نرم استفاده شود ، چرا كه سینمای  امروز ما در آن به جای طرح مسائل فكری و ریشه ای و هماهنگ با فرهنگ كشور و منافع ملی، به مكانی برای نمایش فیلم های غالبا بی مایه و پوچ تبدیل شده است كه نه تنها كوچكترین تأثیری در فرهنگ سازی و انتقال مفاهیم فرهنگی به خارج از كشور نخواهد داشت، بلكه در داخل هم در بین شهروندان جایگاهی قابل اعتنا ندارد.
در همین رابطه باید به این موضوع توجه داشته باشیم كه به طور قطع نشان دادن ماشین های مدال بالا و خانه ها و وسایل آن چنانی كه این روزها جزء لاینفك اكثر فیلم های سینمایی كشور است نمی تواند كاری در بحث مبارزه فرهنگی انجام دهد. چرا كه این مسائل و موضوعات نمی تواند تاثیر مثبتی بر اذهان جوانانی بگذارد كه ذهن آنها به صورت شبانه روزی چه از طریق ماهواره ها و چه از طریق سی دی مورد هجوم فیلم های هالیوودی است كه در آن ایدئولوژی آمریكایی موج می زند.
تجمل گرایی بی هدف و سینمای پوپولیستی تنها بخشی از عیب های سینمای امروز ایران است كه قرار بوده ابزاری برای مبارزه با جنگ نرم باشد.اما نباید به واسطه این عیب ها از همه چیز ناامید شد و سینما را كه می تواند بهترین بهره برداری را در راستای فرهنگ سازی از آن كرد به حال خود رها كرد تا در گرداب ابتذال و پوچ گرایی و سطحی نگری قرارگیرد. بلكه باید با تعیین استراتژی های مشخص و برنامه ریزی های طولانی مدت خود را برای یك مبارزه مستقیم سینمایی آماده كرد. برای روشن شدن ابعاد این مبارزه مستقیم باید جنگ و هدف های دشمن را شناخت. با كمی دقت در فعالیت چند ساله هالیوود و سینمای غرب به ویژه در چند سال اخیر به این هدف و سرتیتر آن واقف می شویم.
تبلیغ خرافات و افزایش سكولاریسم پنهان در لوای مسائلی مانند جادو برای دین زدایی در جامعه. برای مبارزه با این مسئله حتما باید به بحث ارائه تعریف صحیح از اسلام و دین اجتماعی در پرده نقره ای توجه كرد تا بتوان با جذب جامعه به سمت مسائل توحیدی جامعه را از نظر اعتقادی واكسینه كرد و جوانان را به این باور رساند كه دین آسمانی اسلام هدفی جز ایجاد یك جامعه سالم و شرایط آن در جامعه ندارد.

به هر صورت گمان می شود كه با ادامه این روند و ساختن این همه فیلمهای سطحی و بی محتوا نمی توان در حوزه جنگ نرمی حرفی برای گفتن داشت، چرا كه خانواده های ایرانی نه ابتذال می خواهند و نه آثار بی محتوا و پوچی كه در سینمای ما دیده می شود. همین مسائل باعث شده كه آنان سال هاست از سینما استقبالی نداشته اند. به هر ترتیب باید به این وضعیت رسیدگی شود و برطبق استراتژی های روز دنیا در عرصه رسانه و به خصوص سینما برای فعالیت در حوزه دفاع در مقابل تهاجم فرهنگی چاره و برنامه ریزی شود تا بتوان در این زمینه حرفی برای گفتن داشت.

برگرفته شده از سایت عملیات روانی وعده صادق

طبقه بندی: موعود گرایی غربی،  فتنه های آخر الزمان، 
برچسب ها: انحراف، جنگ نرم، ماهواره، ابتذال، جادو، خرافات، تجمل گرایی، هالیوود،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 شهریور 1390 توسط حسن گندمکار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic