سخنان و یا رفتارهای غلو آمیز درباره ی امام معصوم (ع) و بر زبان راندن کلمات یا انجام دادن رفتارهای سبک و نابجا یی که در شأن و مقام مجالس معصومین (ع)نیست ،هر دو به یک اندازه خطرناک و معصیت است.

چه بسا این اعمال در تاریخ ، گروه فراوانی را از حیطه ی ولایت  یا اصل دین بیرون برده است؛کلماتی از قبیل «لا اله الا زهرا ، هو یا علی ،حسین اللهی و خداوند من مهدی است »و حتی رفتارهایی همچون بستن قلاده سگ به گردن و خواستن نان از امام مهدی یا امام حسین علیهما السلام زخمی کردن سر و صورت ،در آوردن صدای سگ،الاغ و...نه تنها ابزار علاقه به خاندان توحید و نبوت شمرده نمی شود ؛بلکه نهایت حماقت و بی دینی و فسق اعتقادی و عملی را نشان می دهد و چاره ای جز توبه ی سریع و ابزار پشیمانی در مجالس همگانی ندارد .

تشویق ، ترغیب یا ایجاد حالت های افراطی عاطفی در افراد از طریق بیان داستان های مشکوک تشرف و خیال پردازی های آمیخته با هوس بازی که در برخی سخنرانی ها یا مداحی ها به چشم می خورد مورد رضایت شارع مقدس خداوند متعال نیست .

این امور گاه سبب رفتارهای غیر مودبانه یا ابزار کلمات خالی از متانت خطاب به بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه می گردد و شخصیتی عظیم که  خدمت به او آرزوی انبیاءو اولیای الهی است ، با سخنانی ساده لو حانه ودور از معرفت ، مخاطب قرارگیرد.

طبقه بندی: برداشت های غلط،  فتنه های آخر الزمان، 
برچسب ها: رفتار نابجا، صدای سگ و الاغ، هوس بازی، ساده لوح، قلاده سگ، بی دینی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 تیر 1390 توسط حسن گندمکار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات